Gönderen Konu: gölde balık avında saatin bir onemi varmıdır???ozellikle sazan ve levrek icin...  (Okunma sayısı 2889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mjerome28

• ıııı
  • Dolaşan Üye
  • **
  • BALIK IYI GELIR...............
  • Av Alanınız: Lütfen Belirtiniz
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Lütfen Belirtiniz
gölde balık avında saatin bir onemi varmıdır???ozellikle sazan ve levrek icin... :) :-\ :-\ :-\ :-\

B

Çevrimiçi gurolermis

• Usta Balıkçı
  • Admin
  • Platin Üye
  • 0553 358 34 57
    • Usta Balıkçılar Portalı
  • Av Alanınız: Tatlı Su
  • Nereden: İstanbul / Güneşli
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Sazan
Genelleme yaparsak var tabiki. Ama her ebat balık için değil tabiki. Şöyleki..

Küçük balıklar (sazan ve levrek), günün her saatinde oltaya gelirler. Günün her saati derken; normal hava şartları dahilindedir. Aşırı lodosta hemen hemen hiç bir balık gelmez.
   Aslında bu soruya saat olarak değilde,  günü zamanlara bölerek versek daha doğru olur. Saba gün ağardıktan sonra, büyük balıklar yemlenmeye çıkarlar. Size tavsiyem, gün ağarmadan yemlemenizi yapın ve oltalarınızı atıp bekleyin. Eğer şansınız varsa bu zaman içerisinde büyük balık tutabilirsiniz. Öğleden önceye kadar bu durum sürebilir. Sıcaklarda öğlen vakitleri balıklar genellikle yatarlar. Dolaşmayı sevmezler. Bu zaman içerisinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.
   Öğleden sonra akşama yakın balılar tekrar yemlenmeye çıkarlar. Bu süre Hava kararana kadar devam eder. Gece yarısına yakın zamana kadar pek bir oynama olmaz. Gece yarısından sonra son bir posta daha büyük sazanlar dolaşabilirler. Şansın varsa birde alırsın balık.

Bu dediklerim normal hava şartlarına bağlı olarak, av yasağının bitmesinden sonraki zaman içerisini kapsar. İstisnailer hariç, genelleme yaparsak yukarıda anlattığım gibidir. Bu anlattıklarımı çürütecek onlarca da örnek verebilirim. Ama dediğim gibi , bu sadece genellemedir.

Gürol ERMİŞ 1971 A+ Güneşli / İstanbul

SADECE SAZAN YAYIN TURNA AVCISI Gürol ERMİŞ

FOTO ALBÜM FACEBOOK TWITTER

Çevrimdışı MrWigy

• Dost Üye
    • http://www.ustabalikci.com
  • Av Alanınız: Tatlı Su/Deniz
  • Nereden: istanbul/ soğanlı
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Yayın
Deniz balıkları içinde durum hemen hemen aynıdır. İstisnai balıklar vardır ki bunlarda bunların bir kısmı gece yemlenen türde olanlarıdır, detay ve örnek verilmek istenirse verilebilir tabi...

Ama genelleme itibarı ile durum hemen hemen aynıdır. Avlanmak istenen çeşide göre durum değişiklik nadiren gözlenebilir.

Hakan BÖLÜKBAŞI
istanbul - 21.06.1976 0 rh (-)

Çevrimdışı Sazanci

• Yönetim
  • Katılımcı Üye
  • Av Alanınız: Lütfen Belirtiniz
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Lütfen Belirtiniz
Deniz balıkları içinde durum hemen hemen aynıdır. İstisnai balıklar vardır ki bunlarda bunların bir kısmı gece yemlenen türde olanlarıdır, detay ve örnek verilmek istenirse verilebilir tabi...

Ama genelleme itibarı ile durum hemen hemen aynıdır. Avlanmak istenen çeşide göre durum değişiklik nadiren gözlenebilir.

Bu topik Tatlı Su için olanıdır. Lütfen mesajlarınızı ilgili yerlere yazınız. Tatlı Suyumuza Tuz eklemeyiniz Lütfen :D :D :D

Çevrimdışı serdar

• Katılımcı Üye
valla bana sorarsanız özellikle sazanın saati vakti, sıcağı soğuğu, sığ veya derini  yok yeterki mahalli doğal yemlerle oltanı at suya. Nasıl olsa bir sazan takılır. Amma bu işin bir de amma sı var. Bolca balığa gideceksin bolca boş geleceksin benim gibi sonra nasıl ve ne zaman balık tutulacağını KENDİN öğreneceksin. Başkalarının ki sana göre doğru olmayabilir

Kendimi çok  bal?kç? gördüm yavvv
Isparta  B RH +  21.09.1965

Çevrimiçi gurolermis

• Usta Balıkçı
  • Admin
  • Platin Üye
  • 0553 358 34 57
    • Usta Balıkçılar Portalı
  • Av Alanınız: Tatlı Su
  • Nereden: İstanbul / Güneşli
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Sazan
Tamamı ile serdar abi sana katılıyorum. Dediğim gibi. Bu balıklar kadınlara benzer. Ne zaman neyi istediklerini bilemezsin :)

Gürol ERMİŞ 1971 A+ Güneşli / İstanbul

SADECE SAZAN YAYIN TURNA AVCISI Gürol ERMİŞ

FOTO ALBÜM FACEBOOK TWITTER

Çevrimdışı MrWigy

• Dost Üye
İşte bu yüzden bizde Kendi Tecrüblerinizi yazın diyoruz ya. Acizane benim yazdıklarımda bir genellemeden başka bir şey değildir, ama tecübelerimizde paylaşıcazki, her birimiz içinden kensimizce doğru olanları çıkarıp, kendi tekniğimizi ortaya çıkaralım, kimimizde deneyerk ustalarımızın tekniklerini kullanalım ;)

Hakan BÖLÜKBAŞI

Çevrimdışı sempatx

• BoLuBeYi
  • Dolaşan Üye
  • **
Selamınaleyküm arkadaşlar...Benim öğrenmek istediğim şimdilerde gitsek balığa (sazan) çıkarmı?Şamandırayla tutulurmu yani?Bazıları mevsimi daha gelmedi nisandan önce vurmaz diyorlar da o yüzden sordum...

Lütfen bilinçli avlanal?m...

Çevrimdışı Delitay

• Daimi Üye
  • Nereden: İstanbul
  • Yakalamayı Sevdiğiniz Balık: Deniz Balığı
Selamınaleyküm arkadaşlar...Benim öğrenmek istediğim şimdilerde gitsek balığa (sazan) çıkarmı?Şamandırayla tutulurmu yani?Bazıları mevsimi daha gelmedi nisandan önce vurmaz diyorlar da o yüzden sordum...
Tatlısucu arkadaşlar şu an kamptalar gelince mutlaka size gerekli av raporu ve sorunuza cevap yazacaklardır.

Muharrem AYHAN  1973 İstanbul
Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.
Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır.
:)

Çevrimdışı MrWigy

• Dost Üye
Biz Trakya bolgesinde bu hafta vurus alamadik ama Israil sazanlari kipirdamaya baslamislar, 1-2 haftaya kalmaz diger turlerde kipirdamaya baslar.

Hakan BÖLÜKBAŞI

Facebook Comments

İri Benekli Alabalıklar Denk Getirdik

Yavuz AYDOĞDU Ramazan ÖZBEK Gürol ERMİŞ

Bu haftaki Kırmızı Benekliler bir hayli iri...

Av Raporu Devamı

En İyi Öykü

Murat COŞKUN

Kasna Avı

Kendisini tebrik ediyoruz

Trofe Alabalık

Yavuz AYDOĞDU

En Büyük Alabalık Avı

Kendisini tebrik ediyoruz